gototopgototop
Nové fotky v GalériiDarujte 2% z dane pre Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hradPodporte obnovu
Načítajte tento QR kód vo vašom mobilnom internet bankingu:
Pay by Square
Váš finančný príspevok bude použitý na obnovu hradu Zborov. Ďakujeme vám.
Úvod Kniha návštev

Kniha návštev

Do tejto sekcie môžete prispievať vlastnými postrehmi, názormi, nápadmi, prípadne aj poďakovaniami, či pripomienkami. Samozrejme nepoužívajte neslušné výrazy a ani nepropagujte reklamu.
Veľmi si vážime váš záujem o dianie na hrade. Na všetky vaše otázky radi zodpovieme, ak nám zatelefonujete. Ďakujeme za pochopenie a radi sa s vami stretneme na hrade.
 

Komentárov  

 
#141 Maria Esterborg 2021-07-28 10:32
Srdecná vdaka Zdruzeniu na záchranu Zborovského hradu, toho nádherného skvostu z dávnych cias, a vsetkým jeho ochráncom. Vasa láska k hradu a húzevnatost pri jeho obnove je neuveritelna. S pozdravom plným obdivu k vam Maria Esterborg, Svédsko
Citovať
 
 
#140 Peter Olejar. 2021-03-10 20:43
klobuk dole, je to užasne koľko ste toho pre zachranu hradu urobili. Veľka vdaka.
Citovať
 
 
#139 Jozef 2020-12-27 12:14
Veľa úspechov a zdaru aj ďalšom roku 2021 želá Jozef :roll:
Citovať
 
 
#138 Ján Kostroš 2019-09-29 17:34
Nesmierna úcta k vykonanej práci, pracovitosti,vnachádzavosti a skromnosti .
Nech Ti Vlado vydrží zápal v realizácii ohromného projektu vydrží ešte dlho.Vdaka aj Dorotke za živnú pôdu a týlové zabezpečenie,ktorú vytvára ,aby sa dobré myšlienky realizovali.
Citovať
 
 
#137 Palino 2019-05-20 21:51
Jedna z najkrajších zrúcanín, miesto ktoré má genius loci. Bol som tu pred 3 rokmi, minulý týždeň opäť a videl som ten pokrok. Udržiavaný areál, pracovalo sa na moste aj vstupnej bráne.
Počasie prialo, výhľady nádherné. Rád sa sem vrátim veľakrát, páči sa mi tu 8)
Citovať
 
 
#136 Malvína 2019-04-21 18:34
Schovaný klenot hrad Zborov - bolo úchvatné ho nájsť!
Citovať
 
 
#135 Rudo 2019-01-21 21:56
Krááásne! Odviedli ste kus poriadnej práce! klobúk dole! hrad je z roka na rok krajší!
Prikláňam sa k tým názorom o zastrešení hradu, To je úplne samozrejmé nie len v Rakúsku a v Česku ale aj v Maďarsku a v Poľsku, len u nás to pamiatkárom prekáža!
A aj preto mame toľko zrúcanín hradou ktoré nemali toľko šťastie ako Zborovský hrad!
Citovať
 
 
#134 Milan 2019-01-03 09:57
Mám názor, že okno do Strážnice bolo v minulosti so šikmími špaletami kvôli lepšiemu vnikaniu svetla do miestnosti. Kvôli veľkej hrúbke kamenných múrov to bolo také celkom vtipné a mimoriadne účinné vylepšenie svetelných pomerov stredovekých budov zvlášť ak pritom zohľadnili dráhu slnka. Špalety sa používali aj na vnútornej a aj vonkajšej strane a svetelnosť pri rovnakej ploche zasklenia aj atrojnásobnili. Svetelné špalety a strielňové špalety sú dve odlišné veci, niekde sa ale mohli spojiť - tam kde okno slúžilo aj ako strielňa.
Citovať
 
 
#133 Milan 2019-01-03 09:46
Som rád, že združeniu sa darí hrad zastrešovať po dohode s pamiatkármi aspoň plochými strechami - pretože murivá vyschnú a získajú sa suché priestory. Zastrešiť v budúcnosti by sa mali aj hradobné ochozy- je to totiž mimoriadne zaujímavý vyhliadkových okruh s peknými pohľadmi na hrad , navyše v jednej energetickej úrovni.
Citovať
 
 
#132 Fero 2018-12-24 07:38
Ďakujem adminovi za nové prírastky v galérii :roll:
Citovať
 
 
#131 Fero 2018-12-21 01:05
Prosím admina, aby nahadzoval do galérie stránky tak, ako ich dostane od zadávateľa, čiže včas:)
Citovať
 
 
#130 Fero 2018-12-18 00:53
Citovanie Ladislav Doložinski:

Podľa Encyklopedie Slovenských hradov je tento hrad spomínaný ako Makovica v dokumentoch z r. 1347 keď ho vlastnili Bebekovci.

Citujem z publikácie Encyklopédia Slovenských hradov str. 329 "prvýkrát sa pod menom Makovica spomína o tridsať rokov neskôr, keď na ňom boli kastelánmi Štefan a Juraj Bebekovci" , čiže Bebekovci ho nevlastnili,ale boli kráľovskí kasteláni.
Citovať
 
 
#129 Ladislav Doložinski 2018-12-12 16:38
Citovanie Tatiana:
Mal by som otázku, či niekto vie, prečo sa volá hrad Makovica, ale aj Zborov.


Podľa Encyklopedie Slovenských hradov je tento hrad spomínaný ako Makovica v dokumentoch z r. 1347 keď ho vlastnili Bebekovci.
Citovať
 
 
#128 V. Kaminský 2018-11-28 18:15
Poďakovanie Miroslavovi /príspevok z 23.11.2018/
Ďakujeme za ocenenie našej práce. Veľmi si to vážime. Dáva nám to veľa pozitívnej energie do ďalšej obnovy hradu Zborov. Ďakujeme aj za pripomienku - do budúcna pripravujeme aktuálne fotografie s porovnaním stavu jednotlivých objektov hradu pred opravou a po oprave. Doposiaľ sme počas všetkých 9 sezón /apríl- október/ mali pre návštevníkov prichystané na stolíku banery s porovnávacími fotografiami opravovaných častí hradu - na požiadanie aj so slovným vysvetlením. Ďakujeme za návštevu a podporu. Radi sa stretneme aj osobne. Ďalšie informácie rád doplním telefonicky. Vlado :-)
Citovať
 
 
#127 Miroslav 2018-11-23 22:26
Zdravím vás
Chcel by som zložiť pomyselný klobúk pred vašou prácou na tomto veľdiele. Odviedli ste obrovský kus práce. Je to tam úplne iné než pred 15 rokmi napr. Ale jednu vec by som označil za veľké negatívum a týmto chcem aj apelovať na kompetentných. Pre nás, rodákov, zborovčanov alebo pre tých ktorí poznajú tento hrad dlhé roky, je to obdivuhodné a vieme oceniť vašu prácu, pretože vieme ako to vypadalo niekedy. Ale keď príde niekto na hrad prvýkrát, tak ako prišli kamaráti zo západného slovenska, vidia len veľkú zrúcaninu hradu nič viac. Ale ak by sa na opravovaných častiach nachádzala nejaká fotka pred opravou alebo keď tam bola ešte džungľa, mali by možnosť si to porovnať a verím, že by ocenili oveľa oveľa viac vašu super prácu. Možno aj nejaké to euro naviac by sa do pokladničky pridalo ;-) :-)
Pokračujte v tom, čo robíte, ide vám to skvele. Držím vám prsty
Citovať
 
 
#126 návštevníci z Košíc 2018-09-02 14:28
Dobrý deň. Hrad Zborov som navštívila s rodinou v rámci dovolenky v Bardejove posledný augustový víkend roku 2018. Je to krásny, pôsobivý a veľký hrad. Tento hrad som s rodinou navštívila aj v minulosti-pred trinástimi rokmi. Pokrok, ktorý združenie na záchranu tochto hradu urobilo je fantastický. Myslím, že všetci nadšenci, ktorí takto zachraňujú naše slovenské hrady (a to bez ohľadu nato, či je to v úplnom súlade s technickými postupmi opráv a podobne) si zaslúžia úctu a poďakovanie. Aj ja sa chcem touto cestou občianskému združeniu na záchranu Zborovského hradu poďakovať, že sa do takého zložitého projektu pustili a že tak dlho ( 9 rokov) vydržali. Držím Vám palce a prajem Vám nech Vás to počiatočné nadšenie ešte neopúšťa, aby ste vytrvali, dobrých sponzorov a dobrú a tvorivú atmosféru v pracovnom kolektíve.
Citovať
 
 
#125 Piotr Polska 2018-05-08 11:24
Polecam !!! :lol: :lol: :lol: Bardzo fajna wycieczka do zamku Zborov warto zobaczyć i wspiąć się na samą górę.Są 2 możliwości po przejściu przez kładkę idziemy prosto krócej ale stromo lub idziemy w lewo dłużej ale łagodniej. Jedynym minusikiem jest ograniczona miejsce do parkowanie. Ale może tak trafiłem. Powodzenia w zwiedzaniu. Pozdrawiam
Citovať
 
 
#124 Jana Mabrouk 2018-03-06 12:38
Dobrí prátelé. Potrebujete ješte pujcku? Jmenuji se Jana a chci, abyste vedeli, že Senátor Peter Krajcovic je skutecný veritel a jeho e-mail: senatorrpwalter@hotmail.com, Císlo služby WhatsApp je: +1 (518)558-5338, protože mi dal pujcku ve výši 80.000 EUR.

Jana Mabrouk
jana092345@email.cz
Citovať
 
 
#123 Ľuboš 2018-01-31 14:20
Citovanie Milan 2:
Hrad Zborov je jedným z mála slovenských hradov, kde by sa dali a mli všetky bašty zastrešiť. Nie len samotný hrad, ale aj estetika krajina by mimoriadne získala.
S profesionálnymi pamiatkarmi je ale problém - oni najradšej vidia, ako sa opravené múry deštrujú vodou a mrazvým rozpaadom mokrých múrív. V podstate je to taká zastaralá - už technicky prekonaná škola, ale keďže pamiatkári boli vychovaní na humanitných školách, nedá sa od nich očakávať zmena názoru, pretože rozpadu murív v našich podmienkach kde je za rok okolo 180 mrazových cyklov technicky nerozumejú.

Presne tak. Najmä rekonštrukcia tehlových záklenkov je absolutne nezmyselná. Keďže nechránená pálená tehla vystavená vlhkosti sa do 20 rokov rozpadne. Tu by mal zasiahnuť niekto z ministerstva, lebo štát a EU tlačia do našich krásnych hradov neskutočné prachy a zbytočne, pretože za 50 rokov bude treba nákladne rekonštruovať znova. Všade tam kde je na to predpoklad (historické vyobrazenia, múry v pôvodnej výške, dostatok financií) by sa mala spraviť priznaná strecha a nie skrytá, ktorá síce zabezpečí že netečie voda dnu ale dážď bude šústať na múry aj tak.
Citovať
 
 
#122 Robert 2018-01-24 14:25
Citovanie Milan 2:
Hrad Zborov je jedným z mala slovenských hradov, kde by sa dali a mali všetky bašty zastrešiť. Nie len samotný hrad, ale aj estetika krajiny by mimoriadne získala.
S profesionálnymi pamiatkármi je, ale problém - oni najradšej vidia, ako sa opravené múry deštruujú vodou a mrazovým rozpadom mokrých murív. V podstate je to taká zastaralá - už technicky prekonaná škola, ale keďže pamiatkári boli vychovaní na humanitných školách, nedá sa od nich očakávať zmena názoru, pretože rozpadu murív v našich podmienkach, kde je za rok okolo 180 mrazových cyklov, technicky nerozumejú.


No to skôr koňa presvedčíš, ako ich! 100 bodov za tento komentár
Citovať
 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť