gototopgototop
Nové fotky v GalériiDarujte 2% z dane pre Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hradOnline na stránke
Online hostia:
Anketa
Boli by ste ochotní pomôcť pri oprave hradu?
 
first
  
last
 
 
start
stop
first
  
last
 
 
start
stop
Úvod

Zimná stopa kastelána Zborovského hradu - 4.roč.

 

Prezrite si fotogalériu z tohto ročníka!

Dňa 6.2.2016 (v sobotu) sa konal už 4. ročník akcie "Zimná stopa kastelána Zborovského hradu".

Miesto zrazu: Dlhá Lúka, krčma pri moste
Čas: 9:00 hod
Štartovné: 2,50 €
 

Oceňovanie najaktívnejších dobrovoľníkov za r. 2015

Najaktívnejších dobrovoľníkov za rok 2015 už poznáme.

Tlačová správa, 11. 12.2015


V Prešovskom kraji sa opäť udeľovali ocenenia ľuďom so Srdcom na dlani, ktorých dobrovoľnícka práca je výnimočná a vysoko prospešná, a ktorí sú inšpiratívnym príkladom pre ostatných.

Prešovské dobrovoľnícke centrum, ako organizátor 14. ročníka „Krajského srdca na dlani 2015“ v spolupráci s Radou mládeže Prešovského kraja, Mestským úradom Prešov a Europedirect Prešov, pripravili slávnostný večer na ktorom sa dostalo uznania dobrovoľníkom, kolektívu dobrovoľníkov a organizáciám, ktoré sa výrazne zameriavajú na rozvoj dobrovoľníctva s cieľom zabezpečiť štandardy práce v tejto oblasti.

Slávnostné oceňovanie sa uskutočnilo dňa 10. 12. 2015 o 15. 00 h. v reštaurácií SORAYA na Levočskej 3 v Prešove. O príjemný hudobný program sa postarala hudobná skupina Hrdza pod vedením Slavomíra Gibertiho a celým programom na ladne previedla pani Ruženka Berežná.

Záštitu nad podujatím prevzala pani Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov, ktorá prišla pozdraviť cca 60 prítomných a odovzdala cenu pre najaktívnejšiu organizáciu, udelenú pre Centrum sociálnych služieb „Slnečný dom“ v Prešove. Hodnotiaca komisia ocenila dlhoročné napĺňanie štandardov pri práci s dobrovoľníkmi a schopnosť organizácie reagovať na potreby dobrovoľníkov i klientov. Napriek ťažkej cieľovej skupine sú otvorenou organizáciou, ktorej súčasťou sú 4 organizačné jednotky, kde dobrovoľníkov môžete nájsť.

 

Zimná stopa kastelána Zborovského hradu - 3.roč.

 

Prezrite si fotogalériu z tohto ročníka!

Dňa 24.1.2015 (v sobotu) sa konal už tretí ročník akcie "Zimná stopa kastelána Zborovského hradu".

Miesto zrazu: Dlhá Lúka, krčma pri moste
Čas: 9:00 hod
Štartovné: 2,50 €
 

5. výročie obnovy Zborovského hradu

 

Fotogaléria z tejto akcie

Dňa 23. augusta 2014 sa na Zborovskom hrade konalo kultúrno-spoločenské podujatie spojené s oslavami 5. výročia obnovy hradu. V kultúrnom programe vystúpila šermiarska skupina COHORS Prešov-Prešovská garda, ktorá previedla ukážku stredovekých zbraní a techniku vtedajšieho boja, svoje umenie výcviku dravých vtákov v druhej časti programu predviedlo sokoliarstvo HORUS a samozrejme nechýbal ani sprievodný hudobný program hudobníkov a spevákov zo Zborova.
 

Zimná stopa kastelána Zborovského hradu - 2.roč.

 

Prezrite si fotogalériu z tohto ročníka!

Dňa 22.2.2014 (v sobotu) sa bude konať už druhý ročník akcie "Zimná stopa kastelána Zborovského hradu". Všetkých priaznivcom srdečne pozývame!

Miesto zrazu: Dlhá Lúka, krčma pri moste
Čas: 9:00 hod
Štartovné: 2,50 €
 

Darujte 2% resp. 3%* z vaších daní

 

Darujte nám 2% resp. 3% z vašich daníAj za rok 2018 je občianske združenie na záchranu Zborovského hradu poberateľom 2% resp. 3%* dane z príjmu fyzických a právnických osôb. Tento 2% resp. 3%* príspevok by pre vás v praxi neznamenal žiadny výdavok naviac. Ide o daň, ktorú by ste inak museli odviesť do štátneho rozpočtu. Môžete ju však premeniť na dar, ktorým podporíte aktivity občianskeho združenia na záchranu Zborovského hradu. Keďže jednotlivé daňové úrady prevádzajú dary venované jednému združeniu spoločným prevodom, zachováva sa tak anonymita darcu a výška jeho príspevku. Získané financie nám umožňujú plánovať náročnejšie práce, na ktoré nestačia naše dobrovoľnícke kapacity.
 

Architektonická štúdia hradu Zborov

 

Architektonická štúdia obnovy Zborovského hradu, ktorú vypracovali študenti fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave: Marcela Ďuríková, Emília Rogdová, Antónia Rebjaková a Jakub Števanka.
Odbornými garantami štúdie sú:
Doc. Ing. arch. Jana Gregorová PhD.
arch. Zuzana Ondrejková

November 2013
 

"Tajomný hrad Zborov" (Bardejovská televízia)

 

V rámci publicistického bloku bola v júni 2013 odvysielaná na Bardejovskej televízii relácia s názvom "Tajomný hrad Zborov". Do tejto relácie bol pozvaný archelóg KPÚ Preščov Mgr. Peter Harčár. a predseda občianskeho združenia na záchranu Zborovského hradu Ing. Vladimír Kaminský. Relácia bola rozdelená do dvoch polhodinových blokov vysielaných 2 týždne po sebe.
V prvom bloku s podtitulom "Čo odhalil výskum?" pookrieme trochu z histórie hradu, a z povestí spätých s hradom. V krátkosti sa dozviete aj o doterajších prácach na hrade, o činnosti Občianskeho združenia na záchranu Zborovského hradu, ale samozrejme aj o archeologických prácach, nálezoch a zisteniach, ktoré odhalil archeologický výskum na hrade.
V druhej časti, ktorá nesie podtitul "Čo prezradili fragmenty" bude prezradené, čo ukázali archeologické nálezy v okolí vstupnej brány, prezradíme aj niečo zo spôsobov murovania v dobe rozvoja hradu, ale samozrejme ukážeme aj fragmenty a črepy, ktoré sa na hrade našli a vysvetlíme ich význam.