gototopgototop
Nové fotky v GalériiDarujte 2% z dane pre Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hrad
  • Zborovský hradOnline na stránke
Online hostia:
Anketa
Boli by ste ochotní pomôcť pri oprave hradu?
 
first
  
last
 
 
start
stop
first
  
last
 
 
start
stop
Úvod

Zimná stopa kastelána Zborovského hradu - 2.roč.

 

Prezrite si fotogalériu z tohto ročníka!

Dňa 22.2.2014 (v sobotu) sa bude konať už druhý ročník akcie "Zimná stopa kastelána Zborovského hradu". Všetkých priaznivcom srdečne pozývame!

Miesto zrazu: Dlhá Lúka, krčma pri moste
Čas: 9:00 hod
Štartovné: 2,50 €
 

Darujte 2% resp. 3%* z vaších daní

 

Darujte nám 2% resp. 3% z vašich daníAj za rok 2017 je občianske združenie na záchranu Zborovského hradu poberateľom 2% resp. 3%* dane z príjmu fyzických a právnických osôb. Tento 2% resp. 3%* príspevok by pre vás v praxi neznamenal žiadny výdavok naviac. Ide o daň, ktorú by ste inak museli odviesť do štátneho rozpočtu. Môžete ju však premeniť na dar, ktorým podporíte aktivity občianskeho združenia na záchranu Zborovského hradu. Keďže jednotlivé daňové úrady prevádzajú dary venované jednému združeniu spoločným prevodom, zachováva sa tak anonymita darcu a výška jeho príspevku. Získané financie nám umožňujú plánovať náročnejšie práce, na ktoré nestačia naše dobrovoľnícke kapacity.
 

Architektonická štúdia hradu Zborov

 

Architektonická štúdia obnovy Zborovského hradu, ktorú vypracovali študenti fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave: Marcela Ďuríková, Emília Rogdová, Antónia Rebjaková a Jakub Števanka.
Odbornými garantami štúdie sú:
Doc. Ing. arch. Jana Gregorová PhD.
arch. Zuzana Ondrejková

November 2013
 

"Tajomný hrad Zborov" (Bardejovská televízia)

 

V rámci publicistického bloku bola v júni 2013 odvysielaná na Bardejovskej televízii relácia s názvom "Tajomný hrad Zborov". Do tejto relácie bol pozvaný archelóg KPÚ Preščov Mgr. Peter Harčár. a predseda občianskeho združenia na záchranu Zborovského hradu Ing. Vladimír Kaminský. Relácia bola rozdelená do dvoch polhodinových blokov vysielaných 2 týždne po sebe.
V prvom bloku s podtitulom "Čo odhalil výskum?" pookrieme trochu z histórie hradu, a z povestí spätých s hradom. V krátkosti sa dozviete aj o doterajších prácach na hrade, o činnosti Občianskeho združenia na záchranu Zborovského hradu, ale samozrejme aj o archeologických prácach, nálezoch a zisteniach, ktoré odhalil archeologický výskum na hrade.
V druhej časti, ktorá nesie podtitul "Čo prezradili fragmenty" bude prezradené, čo ukázali archeologické nálezy v okolí vstupnej brány, prezradíme aj niečo zo spôsobov murovania v dobe rozvoja hradu, ale samozrejme ukážeme aj fragmenty a črepy, ktoré sa na hrade našli a vysvetlíme ich význam.
 

Zoznam činností prebiehajúcich v roku 2013

 

Opäť po časovej dlhšej odmlke, počas ktorej sme všetky svoje sily a čas venovali obnove tejto našej pamiatky, Vám prinášame informácie o prebiehajúcich prácach v roku 2013 na Zborovskom hrade aj v jeho blízkom okolí.
 

Výpis prác za rok 2012

 

Po dlhšej odmlke, počas ktorej sme všetky svoje sily venovali obnove našej skvostnej pamiatky, Vám prinášame informácie o prácach uskutočnených počas celého roka 2012 na Zborovskom hrade a v jeho blízkom okolí. Výpis prác sme prehľadne zoradili a bližšie informácie ku každému bodu získate po kliknutí naň. V blízkej dobre pribudne samozrejme na stránke aj príslušná fotodokumentácia.
 

Opravy hradov pokračujú (TV Markíza)

 

12.8.2011 bola v Televíznych novinách na TV Markíza odyvysielaná reportáž o oprave hradu Branč v seneckom okrese. Okrem ministra kultúry Daniela Krajcera, ktorý v rámci svojho turné po slovenských hradoch a zámkoch navštívil aj tento hrad, prišla aj premérka vlády Iveta Radičová. Aj obnova tohto hradu by mala dať v budúcom roku prácu nezamestnaným ľuďom. Ostatné hrady, na ktorých sa taktiež v budúcom roku rozbehne projekt verejno-prospešných prác (medzi ktorými je aj hrad Zborov) sú spomenuté na konci reportáže.
 

Prešovský Korzár znova o Zborovskom hrade

 

O tom, že záujem médií o dianie na Zborovskom hrade neutícha, svedčí už v poradí tretí článok v denníku Prešovský Korzár. Ten už od začiatku rekonštrukčných prác sleduje dianie na hrade a pravidelne prináša svojím čitateľom informácie o vykonaných aj plánovaných prácach na tomto renesančnom opevnení. Ak ste článok z dňa 4.8.2011 v denníku nestihli zaregistrovať, prinášame Vám jeho elektronickú podobu.